Új szén-dioxid-megkötő módszerek állnak bevetésre készen a klímaváltozás elleni harcban
Alumínium-szilikátból, más néven zeolitból, zselatinból és cellulózból tervezett szuperkönnyű, és szuperpotens szén-dioxid-elnyelő anyagot két svédországi egyetem közös kutatócsoportja. A Chalmers Műszaki Egyetem és a Stockholmi Egyetem kutatói szerint az általuk fejlesztett anyag nemcsak könnyű, hanem strapabíró és…
A külföldiek szerint is jó üzlet Magyarországon naperőművet építeni
A holland Photon Energy 2020 első negyedévére már több mint 20 MWp napenergia kapacitást fog birtokolni Magyarországon, mellyel az ország legnagyobb napelemparkkal rendelkező szereplői közé fog tartozni. Azonban a társaságnak nagyon ambiciózusak a tervei, 2021-re a magyar fotovoltaikus portfolio kapacitása elérheti a 75 MWp-t.
Megállíthatatlan az elektromos autók terjedése
A személyigépkocsi-használat jelentős mértékben át fog terelődni az elektromos meghajtás irányába. Lépésről lépésre haladunk, hogy a vállalati és a magánszemélyek szintjén is elérhető legyen az e-autók használata hazánkban
Hiába a klímavészhelyzet: Magyarország visszacsúszott az éghajlatvédelmi ranglistán
Visszacsúszott Magyarország a legfrissebb Éghajlatváltozási Teljesítési Mutató (CCPI 2020) rangsorában. A CCPI szerint világszerte láthatók javuló tendenciák az országok teljesítményében, de számos, éghajlatvédelemben elméletileg élenjáró ország gyengén teljesít, Magyarország pedig a tavalyi 42. helyről a 47. helyre csúszott vissza. Az…
Cseh-lengyel határháború tört ki
Csehország kifogásolja, hogy a PGE lengyel bányatársaság bővítse a cseh határ közelében lévő bányája területét és növelje kitermelési koncessziója időtartamát.
Hatalmas leírás az amerikai olajóriástól
Közel 11 milliárd dolláros leírást eszközölt az Egyesült Államok egyik legnagyobb olajvállalata a Chevron, mellyel így egy teljes évnyi profit tűnhet el a részvényesek zsebéből. A cég visszavágta tőkebefektetéseit a gázprojektjein, sőt akár az eladásukban is gondolkodik.
Csillagászati összegbe kerül a cseheknek a karbonsemlegesség elérése
Csehországnak 675 milliárd koronájába (8775 milliárd forint) fog kerülni a karbonsemlegesség elérése. Ezzel a pénzzel az Európai Uniónak számolnia kellene a következő költségvetési időszakban - közölte Andrej Babis cseh kormányfő szerdán a Twitteren megjelent bejegyzésében.
Már megint borsot törnek az amerikaiak az oroszok orra alá
Tegnap megszavazta az Északi Áramlat 2 és a Török Áramlat szankcióit az amerikai képviselőház. Várhatóan a szankciók kitolhatják az új vezeték elkészülésének céldátumát, mely jelenleg 2020 közepére van ütemezve. Azonban ez a projekt már meg fog épülni, ugyanis a németek és Európa érdekét is szolgálja a kontinens minél diverzifikáltabb…
Felszállt a világ első, elektromos utasszállító repülőgépe
A világ első, kizárólag elektromos meghajtású utasszállító repülőgépének sikeres tesztjéről számolt be kedden egy kanadai és egy amerikai cég, bár a repülőgép csupán három percig volt a levegőben.
Nagyon bejött az Aramco tőzsdére lépése
Limittel drágult a Saudi Aramco, a világ legnagyobb integrált kőolaj- és földgázipari vállalata szerdán, a nyilvános részvénykibocsátást követő első kereskedési napján a rijádi Tadawul tőzsdén - írja az MTI.
Milyen olajárra számíthatunk 2020-ban?
Az olajpiacot továbbra is a nagy fokú bizonytalanság jellemzi, de van néhány olyan tényező, ami azt sugallja, hogy a jövő év inkább emelkedő árakat hozhat magával. A játékot persze továbbra is elronthatja több tényező, de összességében egyfajta enyhe optimizmus látszik. Továbbra is hiszek abban, hogy a 40-80 dolláros ársáv lesz a meghatározó…
Több mint 55 milliárdba kerülhetett Paks II. terve
Az oroszok októberben átadták a magyar projektcégnek a Paks II. megépítésének műszaki tervdokumentációját, vélhetően ezt fizette ki a kormány novemberben úgy hogy a cégben, papíron tökeemelést végzett.
Akkora áramszünetek vannak Dél-Afrikában, hogy az már a palládium árán is meglátszik
Emelkedik a palládium és a platina ára, mert a Dél-Afrikai Köztársaságban jelentősen visszavetette a nemesfémek bányászatát a gyakori áramszünet, írja az MTI. A Dél-Afrikai Köztársaság a világ vezető platina exportálója, és globálisan második helyen áll a levegőszennyeződést csökkenteni képes autókatalizátorok elsődleges fém alapanyagának,…
Több mint kétszeres túljegyzés az első megújulóenergia tenderen
Az első megújulóenergia-tenderre beérkezett pályázati igények meghaladják a meghirdetett energiamennyiség kétszeresét, ez azt jelzi, hogy egyre kevesebb támogatásra van szükség a megújuló energia alapú áramtermeléshez - mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára kedden Budapesten,…