ET-ajánlás: A roma történelmet be kell építeni a nemzeti tantervekbe

A testület ajánlása hangsúlyozza a romák ellen a második világháborúban elkövetett atrocitásokról szóló oktatás fontosságát.

Andrzej Duda lengyel elnök bejelentette: alkotmánymódosító javaslatot terjeszt elő hétfőn annak érdekében, hogy azonos nemű párok ne fogadhassanak örökbe gyereket

Nem fogod elhinni: gigantikus halat fogott az óriási madár

Liner
-
  Ma 00:08 Infotech

Az internet legfontosabb törvénye, hogyha furcsa dolog történik a Föld bármelyik pontján, az egész biztos, hogy legkésőbb negyed óra múlva már fent lesz a világhálón róla egy tucat felvétel.

Talán nem is látta a csúcsot a Föld legmagasabb hegyének névadója

Kétszázharminc éve született Sir George Everest.

Sima Bayern-diadal a 77. Német Kupa döntőjében

A müncheni futballgépezet a bajnokság után a Német Kupát is megnyerte. Robert Lewandowskiék a berlini döntőben nem sok esélyt adtak a Bayer Leverkusennek.

A szaúdi herceg nem vádlott a Hasogdzsi perben

Esti újság
-
  Tegnap 22:56 Baleset-bűnügy

Törökországban elkezdődött a meggyilkolt szaúdi újságíró Dzsamal Hasogdzsi gyilkossági ügyének pere. A szaúdi királyságot élesen bíráló férfit a királyi titkosszolgálat végezte ki. A szaúdi királyság mindent tagad de öt embert kivégeztek Hasogdzsi megölése miatt.   A vádlottak távollétében zajló per a szaúdi vezetést élesen bíráló, 2017 óta az Egye

Tüntettek a német vágóhídnál, ahol koronavírus-gócpont alakult ki

Magyar Hang
-
  Tegnap 22:47 Külföld

A tüntetők a munkakörülmények javításáért és az állatok kizsákmányolása ellen tiltakoztak.

Halász Bence nyerte a Németh Pál Dobóakadémia első versenyét

Halász Bence nyerte a Németh Pál Dobóakadémia nyári sorozatának első kalapácsvető nyári versenyét. A 22 éves versenyző 78,79 méterrel diadalmaskodott. A világbajnoki bronzérmes atléta az M1 aktuális csatornának elmondta, kicsit bosszantja, hogy ideális körülmények között, kemény munkából érkezve nem tudta véghez vinni a saját maga…

A Bayerné a Német Kupa is az ötven fölötti Lewandowskival

A bajnokság után az országos kupát is megnyerte a Bayern München, miután a német idényt záró mérkőzésen, a berlini Olimpiai Stadionban – zárt kapus találkozón – 4-2-re győzött a Bayer Leverkusen ellen.

A Bayern 20. alkalommal hódította el a Német Kupát

Lewandowski duplázott, a Bayern biztosan nyert a Leverkusen ellen a berlini kupadöntőben.

Német Kupa: hatgólos döntőn duplázott a Bayern

-
  Tegnap 22:03 FociNémetországOlimpia

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság után a Német Kupát is megnyerte a Bayern München, mely a berlini Olimpiai Stadionban 4–2-re legyőzte a Bayer Leverkusent a duplázó Robert Lewandowski vezérletével.