Álmos és Előd elveszettnek hitt szobrát találták meg a Várban – A Halászbástyán álltak egykor a vezérek

Elveszettnek hitt műalkotások kerültek elő a budai Várban, a Dísz tér 2. alatti egykori Külügyminisztérium pincéjének feltárásakor. Megtalálták azokat az Álmos és Előd vezéreket mintázó, több mint 100 éves eredeti szobrokat, melyek egykor a Halászbástya északi főtornyát díszítették, valamint számos érdekes épületmaradványra is rábukkantak.

Djokovic lesz Federer ellenfele az Australian Open elődöntőjében

A szerb három szettben búcsúztatta a kanadai Raonicot.

Aus. Open: Raonicnak esélye sem volt, Djokovics–Federer az elődöntőben

Roger Federer után a szerb Novak Djokovics is bejutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben három játszmában (6:4,6:3, 7:6) legyőzte a kanadai Milos Raonicot.

Súlyos kifagyások tették tönkre az ALGS selejtező elődöntőjének mérkőzéseit

Esport 1
-
  Ma 12:19 Gaming

Szinte minden csapatnál voltak crash problémák, az adminok ennek ellenére mégsem indították újra az egyik csoport meccseit.

Babosék újra az elődöntőben

A második helyen kiemelt, világbajnoki címvédő duó kedden az amerikai Cori Gauffot és Caty McNallyt verte két szettben, 1 óra 20 perc alatt. Babosék brékkel kezdték a mérkőzést, majd 4:2-es vezetésük után ismét elvették ellenfelük szervajátékát, így 26 perc alatt szettelőnyhöz jutottak. A második játszmában 1:1 után kerültek lépéselőnybe,…

Babos Timiék már az elődöntőben járnak Melbourne-ben

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic sorozatban harmadszor jutott elődöntőbe női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Jön Csan Hao-Csing és Csan Latisa.

Elődöntőbe jutottak az Erdősné-tanítványok

Szon
-
  Ma 09:53 Sport

Az U17-es nyíregyházi csapat megnyerte a második fordulót.

Elképesztő formában Babosék: újra elődöntőbe jutottak az Australian Openen

Barty és Kenin az elődöntőben.

-
  Ma 08:53 Sport

Aus. Open: Djokovics remekelt, Federerrel elődöntőzhet

A svájci Roger Federer hatalmas feltámadás után bejutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben öt játszmában (6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3) legyőzte az amerikai Tennys Sandgrent. Federer után a szerb Novak Djokovics is bejutott a legjobb négy közé – a 2. kiemelt 6:4, 6:3, 7:6-ra verte Milos Raonicot.

Roger Federer 7 meccslabdát hárítva jutott elődöntőbe az Australian Openen

Sérülten játszva, ötszettes meccsen győzte le Tennys Sandgrent.

Australian Open - Barty és Kenin az elődöntőben

A keddi negyeddöntőben mindketten két szettben bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, az ausztrál Barty a hetedik helyen kiemelt cseh Petra Kvitovánál, míg a 14. helyen rangsorolt Kenin a tunéziai Onsz Dzsaburnál. Eredmények, negyeddöntő: nők: Barty (ausztrál, 1.)-Kvitova (cseh, 7.) 7:6 (8-6), 6:2 Kenin (amerikai, 14.)-Dzsabur (tunéziai) 6:4,…