A tokiói kvótás birkózó kockázatos fogyás után harcolta ki az olimpiai szereplés jogát.

Korpási Bálint jóvoltából egyetlen olimpiai kvótát sikerült szerezni birkózóinknak a budapesti selejtezőn

Pesti Hírlap
-
 21.03.22 14:38Belföld

A magyar versenyzők a bulgáriai szőnyegen kapnak még egy esélyt a kvótaszerzésre. A BOK Csarnokban rendezett versenyen 18 kategóriában összesen 36 indulási jogot lehetett megszerezni, ám sportolóink csupán 13 kategóriában léptek szőnyegre. Persze, a kvótaszerzés nem volt egyszerű, hiszen csak az váltotta meg repülőjegyét Tokióba,…

Elnyerte a MOB-elnök autóját Korpási Bálint

10perc.hu
-
 21.03.23 11:24Sport

Az elmúlt hétvégén nemcsak a tokiói kvótát szerezte meg a világ-, és Európa-bajnok kötöttfogású birkózó, hanem 2021 októberéig ő használhatja Kulcsár Krisztián szolgálati autóját.

Birkózás: elővigyázatosságból visszalépett Korpási; Szőke és Varga 3.

-
 21.03.21 19:26Sport

Véget ért az egy magyar kvótával záruló budapesti kvalifikációs viadal, melynek záró napján a tokiói indulási jogot szombaton kivívó Korpási Bálint nem birkózta le döntőjét, Szőke Alex és Varga Ádám bronzérmet szerzett, Torba Erik az ötödik helyen végzett.

Birkózás: Korpási „elnyerte” a MOB-elnök szolgálati autóját

-
 21.03.23 13:53Sport

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke, Kulcsár Krisztián a 2019-es nur-szultani birkózó-világbajnokságon az akkor még 72 kilós Korpási Bálintnak megígérte, ha lefogy az olimpiai kategóriába, tehát 67 kilóra, és kijut a tokiói játékokra, neki adja szolgálati autóját. A birkózó mindezt elérte a budapesti BOK-csarnokban múlt héten rendezett európai