Bizonytalanság, bérfeszültség és kormányzati rosszindulat: mi az egészségügyi dolgozók baja a sz…
A kormány a járvány alatt kezdte el átverni az egészségügyi rendszer átalakítását, ez ellen pedig csak azzal tudtak tiltakozni az orvosok és ápolók, ha kilépnek, az egyetlen napon, amikor lehet. Összeszedtük, hogy miért háborította fel az egészségügyi dolgozókat a szolgálati jogviszonyról szóló szerződés.
„Volt pofájuk! Elfogadhatatlan feltételekhez kötöttek egy évtizedek óta esedékes bérrendezést egy járvány közepén.”
Egy rezidens mesélte el, miért nem írta alá az új egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződését, és mindennek milyen következményei lehetnek rá nézve.
ReSzaSz elnöke az új egészségügyi jogviszonyról: jobb, mint az egy évvel ezelőtti helyzet
Az egészségügyi dolgozók 5 százaléka nem írta alá az új jogviszonyról szóló szerződést. A Magyar Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke szerint ez egy jó arány, korábban 75 ezer fő nem akarta aláírni az új jogviszonyról szóló szerződést. Dénes Tamás azt is leszögezte, hogy ez a rendszer jobb, mint az egy évvel ezelőtt.
Oláh Lajos: 5500 egészségügyi dolgozó távozott a Fidesz miatt
Egy világjárvány közepén tette tönkre az Orbán-kormány az egészségügy maradékát. Az ágazat munkavállalóit hátrányosan érintő, érdemi egyeztetések nélkül született döntés miatt 5000-nél is többen hagyták hátra az állami rendszert.
A következő hónapokban folytatódhat a felmondási hullám az egészségügyben
Az első napon 5500-an nem írták alá szerződésüket, de a szakszervezeti vezető szerint olyanok is távozhatnak az állami ellátásból, akik most még igent mondtak a folytatásra.
Összesen 5500 ember távozott az állami egészségügyből – Ők nem írták alá a szerződésüket
Kiderült a számadat, amire már nagyon sokan vártak. Az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) összesítette azok számát, akik nem írták alá az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, s ezzel március 1-jétől megszűnt a közalkalmazotti státuszuk. Az OKFŐ vezetője, Jenei Zoltán kedd délután a budapesti sajtótájékoztatóján…
Öt százalék nem írt alá - állítja a kórház-főigazgató az új egészségügyi szerződésekről
Az egészségügy huszada fogja a járvány alatt otthagyni az állami intézményrendszert.
A jogállam működése magyar módra – Horger Antal szelleme újra él a szegedi egyetemen
Naponta ezrek betegszenek meg és százak kénytelenek búcsút venni világunktól, mert Magyarországon immár a járvány harmadik hulláma az úr. Vajon tudnak erről azok a jogalkotók, akik az egészségügyi dolgozók nyakába zúdították az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabályt?
Levelet írt a kollégáinak az országos kórház főigazgató
Jenei Zoltán levelét, amelyet az egészségügyben dolgozókhoz írt, Az Országos Kórházi Főigazgatóság Facebook-oldalán tették közzé.
95 százalék aláírta az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést
Mindössze 5500 dolgozó távozott az állami egészségügyből az egész országban.
5500 dolgozó távozott
Szerintük a kormány a járvány alatt dönti be az egészségügyet.