Az energiaárak csökkenése húzta lefelé az amerikai inflációt
Decemberben a vártnál nagyobb lett a fogyasztói árak éves emelkedésének a mértéke az Egyesült Államokban, a tavalyi egész éves átlagos áremelkedés viszont elmaradt a 2019-estől. Az egész év átlagában a fogyasztói árak 1,4 százalékkal emelkedtek.
Több mint 7 százalékkal drágult az élelmiszerek ára 2020-ban
2020-ban átlagosan 3,3%-kal nőttek az árak az előző évhez képest.
Nagyon kiakadt a DK: rengetek magyar családnak csak elérhetetlen álom a nagybevásárlás
A Központi Statisztikai Hivatal frissen közzétett adatai szerint tavaly a legnagyobb mértékben éppen az élelmiszerek drágultak, 7,2 százalékkal – hívja fel a figyelmet a DK közleményében, melyben arról írnak: a koronavírus-járvány és a gazdasági válság mellett elképesztő drágulás sújtotta a magyarokat 2020-ban, és ez a tendencia idén sem áll…
Mutatjuk, miként alakult az infláció Magyarországon a tavalyi évben
Miközben a fogyasztói árak az év eleji jóslatoknak megfelelően átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest, addig a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára még ennél is nagyobb mértékben emelkedett.
Elemzők: a magas maginfláció miatt nem várható változás a monetáris politikában
Bár fogyasztói árak átfogó mutatója a jegybank inflációs célja alatt volt tavaly decemberben, a maginfláció tartósan a célsáv felső szélén maradt, így a monetáris lazításra belátható ideig nincs esély – kommentálták az MTI-nek nyilatkozó elemzők a fogyasztói árakról kiadott legfrisseb KSH-jelentést. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése…
Jelentősen csökkent a hazai üzemanyag-fogyasztás
A Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) ma közzétett adatai szerint az üzemanyag-fogyasztás átlagosan 7,8 százalékkal csökkent tavaly az előző évhez képest. Az üzemanyagokon belül azonban a prémium termékek eladása nőtt.
MSZP: uzsorásként viselkedik a kormány
Uzsorásként viselkedik a kormány - jelentette ki az Országgyűlés népjóléti bizottságának szocialista elnöke csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) inflációs adataival összefüggésben.
Infláció a múltban
2020. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,3, 2020-ban pedig a 2019. évhez képest átlagosan 3,3 százalékkal nőttek.…
Elemzők: a magas maginfláció miatt nem várható változás a monetáris politikában
Bár fogyasztói árak átfogó mutatója a jegybank inflációs célja alatt volt tavaly decemberben, a maginfláció tartósan a célsáv felső szélén maradt, így a monetáris lazításra belátható ideig nincs esély - kommentálták az MTI-nek nyilatkozó elemzők a fogyasztói árakról kiadott legfrisseb KSH-jelentést.
KSH: 2020-ban átlagosan 3,3 százalékkal nőttek a fogyasztói árak
Tavaly decemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál és 0,3 százalékkal az előző havinál; 2020-ban az előző évhez képest átlagosan 3,3 százalékkal nőttek az árak – közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nem számítanak változásra a monetáris politikában a magas maginfláció miatt
Bár fogyasztói árak átfogó mutatója a jegybank inflációs célja alatt volt tavaly decemberben, a maginfláció tartósan a célsáv felső szélén maradt, így a monetáris lazításra belátható ideig nincs esély.
KSH: 3,3 százalék volt az infláció 2020-ban
Tavaly decemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál és 0,3 százalékkal az előző havinál. 2020-ban az előző évhez képest átlagosan 3,3 százalékkal nőttek az árak - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Tavaly 2019-hez képest átlagosan 3,3 százalékkal nőttek az árak
Tavaly decemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál.
Idén is három százalék felett alakulhat az infláció
Decemberben továbbra is a cél közelében alakulhatott a fogyasztói árindex, 2020-ban 3,3 százalék lehetett a pénzromlás mértéke a Világgazdaság konszenzusa szerint.
Infláció – Elemzők: a célsávban maradáshoz forinterősödés kell
Bár az inflációs mutató a jegybank célja alatt volt tavaly decemberben, a maginfláció tartósan a célsáv felső szélén maradt, így a monetáris lazításra belátható ideig nincs esély - kommentálták elemzők a fogyasztói árakról kiadott KSH-jelentést.
KSH: 7,2 százalékkal drágult 2020-ban az élelmiszer
Átlagosan 3,3 százalékkal nőttek az árak.