Miközben csapattársa a Q3-ban is óriásit ment, addig Sebastian Vettel már a Szahíri Nagydíj időmérő edzésének második etapján kiesett. Elmondta, mi volt a probléma.

Forma-1: Bottas a pole-ban minden idők leggyorsabb körével

A Mercedes finn pilótája 16. rajtelsőségét szerezte Bahreinben.

Russell boldog, és egyben csalódott is

F1világ
-
 20.12.05 19:40Forma1

Pazar formát nyújtott a Szahíri Nagydíj időmérő edzésén a koronavírusos Lewis Hamiltont helyettesítő George Russell, habár a brit pilóta érthető módon csalódott, amiért lemaradt a pole-ról.

Bottas nyerte a Szahíri Nagydíj szombati időmérőjét

Propeller
-
 20.12.05 21:38Sport

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a Forma-1-es Szahíri Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A 31 éves pilótának ez az idei ötödik és pályafutása 16. pole pozíciója. Bottas mögött csapattársa, a koronavírussal fertőzött, immár hétszeres világbajnok Lewis Hamiltont helyettesítő brit G

A pole pozíciós Bottas alig tudta megverni a Hamiltont helyettesítő Russellt

Player
-
 20.12.05 19:16Autó-motor

A Mercedes Lewis Hamilton nélkül is megszerezte az első sort a Szahíri Nagydíj időmérőjén.

Egyelőre nem Russell a legfőbb gondja Bottasnak

-
 20.12.04 21:27Forma1

Sérült autó, törölt kör és egy bosszantóan gyors csapattárs – Valtteri Bottas nem zárt jó napot Bahreinben, van miért aggódnia, de nem aggódik.

Bottas nagy csatában szerezte meg a pole-t Russell előtt Bahreinben

-
 20.12.05 17:32Forma1

Valtteri Bottas (Mercedes) szerezte meg a pole pozíciót a Formula–1-es Szahíri Nagydíj időmérőjén. A második a koronavírusos Lewist Hamiltont helyettesítő George Russell lett, míg harmadikként Max Verstappen zárt a Red Bull-lal. A holland mellől a Ferrarival remek kört futó Charles Leclerc rugaszkodhat el a vasárnap 18 óra 10 perckor …

Bottas : "Russell egész gyorsnak tűnik..."

Motorsport
-
 20.12.05 07:50Forma1

Valtteri Bottas Lewis Hamilton kiválásával kimondva- kimondatlanul a hétvége favoritjává lépett elő. A Szahír Nagydíj hétvégéje azonban nehezen indult a finn számára, akinek padlólemeze rögtön első körei során megrongálódott.„Nehéz nap áll mögöttem. Az első szabadedzés első etapjában eltörtem az autó padlólemezét, miután a 8-as kanyarnál…