Véget ért a Forma–1 idei szezonja

Lokál
-
  19.12.03 00:01 Sport

Az immár hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es sorozat idényzáró futamát, a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjat. Hosszú szezonon vagyunk túl, összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.

7 kapcsolódó hír

F1: Hamilton maga rendezte a saját ünneplését

Vezess
-
  19.12.02 14:31 Forma1

A nemzetközi sajtó természetesen a világbajnok Lewis Hamiltont méltatta a Forma-1-es Abu-dzabi Nagydíj és a világbajnokság zárultának másnapján.

Az F1-es világbajnokság végeredménye

F1világ
-
  19.12.02 07:40 Forma1

A vasárnapi Abu Dhabi Nagydíjjal véget ért a 2019. évi Forma-1-es világbajnoki sorozat. A bajnoki cím sorsa már korábban eldőlt, de sokak számára még volt tétje a szezonzáró futamnak.

Ezért tette oda magát Hamilton a szezonzárón tét nélkül is

-
  19.12.02 20:48 Sport

A szakértő szerint abu-dzabi futamgyőzelmével a Mercedes hatszoros világbajnoka már a 2020-as riválisoknak üzent, illetve célba vette Michael Schumacher sportágtörténelmi rekordját is.

Abu-dzabi Nagydíj: nemzetközi sajtóvisszhang

-
  19.12.02 18:46 Forma1

Ezt írták a nagyvilágban a futam másnapján.

Hamilton idényzáró győzelmét 428 ezren nézték az M4 Sporton

Teol
-
  19.12.02 21:25 Sport

Ezzel a közszolgálati sportcsatorna a műsor adásideje alatt piacvezető volt.

Televízió: Hamilton idényzáró sikerét 428 ezren nézték az M4 Sporton

-
  19.12.02 17:43 Forma1

Az M4 Sport legnézettebb műsora az F1-es Abu-dzabi Nagydíj közvetítése volt a hétvégén: 428 ezren látták Lewis Hamilton győzelmét, s az idényzáró közvetítésbe a népesség 8.6 százaléka nézett bele legalább egy percre.

Ricciardo megcsinálta magának az izgalmat az utolsó körben

Motorsport
-
  19.12.02 10:25 Forma1

Az Abu Dhabi Nagydíj ezúttal sem a szikrázó csatáiról marad emlékezetes, a vasárnapi zárófutamon nem sok izgalom jutott a végéig. A tévénézők ugyan lemaradtak róla, de az utolsó kör így is hozott izgalmat.Hárman küzdöttek az utolsó körökben a 10., még pontszerző helyért, és két körrel a vége előtt erre Nico Hülkenbergnek volt a legtöbb esélye. A…